Wspólnota św. Marii Magdaleny

 Jesteśmy grupą młodych kobiet, które odkrywają moc Słowa Bożego. Codzienna lektura Pisma świętego pozwala nam zgłębiać tajemnicę Jezusa Chrystusa. Poznając i zbliżając się do Boga, odkrywamy również siebie. Bardzo cenne dla nas są spotkania, na których dzielimy się tym, jak Słowo Boże w nas działa, jak nas dotyka. Dzielimy się swoimi wątpliwościami i odkryciami. Spotkania te są dla nas ogromnym darem. Spotykamy się raz na trzy tygodnie w pięknym mieście Krakowie.

 Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą. We wspólną Drogę z Jezusem wyruszyłyśmy w 2016 roku. W sercu Mileny, która jest animatorką naszej grupki zrodziło się wtedy pragnienie, aby poprowadzić spotkania dla młodych. Kilka osób z entuzjazmem odpowiedziało na zaproszenie do współtworzenia grupy biblijnej i obecnie nasza mała wspólnota liczy pięć dziewczyn (Milena, Paulina, Aneta, Monika i Ania). Pomimo tego, że różnimy się od siebie, mamy jeden wspólny cel ? osiągnąć świętość. Mocno wierzymy, iż codzienne rozważanie Słowa Bożego w oparciu o metodę inicjacyjną pomoże nam ten cel zrealizować.

Wspólnota św. Jana


 Nasza wspólnota liczy 13 osób, regularnie co trzy tygodnie lub miesiąc spotykających się w Rusocicach pod kierownictwem duchowym ks. Leszka Matei. Nasze spotkania zaczęły się we wrześniu 2016 roku. Skład naszej grupy jest bardzo zróżnicowany - i pod względem wieku i doświadczeń życiowych - ale chyba dzięki temu mamy okazję lepiej otworzyć się na działanie Boga w naszym życiu.

 Podczas spotkań często szukamy klucza do zrozumienia różnorodnych doświadczeń życiowych właśnie w Słowie Bożym. Szukamy drogi do stawania się świętym czyli do pojęcia, sercem i umysłem, jak Bóg chce, byśmy Jego Słowo obrócili w czyn. Wszyscy jesteśmy przekonani, że codzienna lektura i rozważanie Słowa Bożego jest do tego właściwą drogą.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates