Dzień Skupienia ? Rusocice 14 X 2017? relacja

 W sobotnie przedpołudnie grupy biblijne kroczące ?drogą ewangelicznego wtajemniczenia? spotkały się na dniu skupienia w kościele Narodzenia NMP w Rusocicach. Było to już kolejne tego typu spotkanie, podczas którego słuchaliśmy konferencji ks. Leszka Matei - inicjatora Drogi z Jezusem - a także mieliśmy czas, by móc ze sobą porozmawiać o tym, co daje nam codzienne czytanie i rozważanie Słowa Bożego. Ponadto mogliśmy się podzielić własnymi przeżyciami czy zwyczajnie - bliżej się poznać.

Na pierwszej konferencji był poruszony temat chrztu Pana Jezusa w Jordanie i Jego kuszenia na pustyni. Przyjmujący chrzest Janowy wyznawali swoje grzechy w Jordanie, przez co uświadamiali sobie swoją duchową kondycję. Natomiast Jezus wyraził wtedy swoją bezgrzeszność natychmiast wychodząc z wód Jordanu i usłyszał, że jest umiłowanym Synem Bożym oraz został namaszczony Duchem Świętym. Następnie Duch wyprowadził Go na pustynię, aby stoczył walkę z szatanem. Trzy ataki szatana wobec Jezusa ukazują zmaganie się każdego człowieka z pożądliwością ciała, pożądliwością oczu i pychą. Kolejna konferencja mówiąca o pierwszym egzorcyzmie Jezusa ukazała prawdę, że Chrystus rozpoczął swoją działalność od wyzwolenia z demona ?legalizmu religijnego? mieszkańców Kafarnaum i Galilei. Wyzwolenie to, prowadziło do odkrycia wartości wspólnoty żywej wiary i wzmagało pragnienie czynnego uczestnictwa w jej życiu, co w Ewangelii jest wyrażone przez symbolikę ?domu?.

Podsumowując, jestem przekonany, że ten wspólny czas spędzony na pogłębieniu rozumienia Słowa Bożego i ubogacaniu się postawą innych, umocnił nas duchowo, abyśmy z jeszcze większym zapałem sięgali do lektury Pisma Świętego i każdego dnia wprowadzali Słowo Boga w życie.


Sebastian

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates